Czy można myć asfalt, kostkę brukową, elewację myjką ciśnieniową?


Kostka brukowa, asfalt to jedna z dwóch najlepszych opcji układania nawierzchni na świecie i nie bez powodu – asfalt jest mocny, niedrogi i świetnie wygląda. Piękna i lśniąca nowa nawierzchnia może zwiększyć atrakcyjność krawężnika i sprawić, że Twoja nieruchomość będzie wyglądać wspaniale, ale co musi zrobić właściciel domu, aby utrzymać ten wygląd?
Czysty, piękny asfalt, który przetrwa wiele dziesięcioleci, nie nadejdzie, jeśli nie zajmiesz się drobnymi pracami, takimi jak czyszczenie i uszczelnianie asfaltu. Istnieje kilka różnych opcji czyszczenia asfaltu, ale co z myjką ciśnieniową w garażu? Czy można myć asfalt pod ciśnieniem?

Dowiedzmy się, czy asfalt z myciem ciśnieniowym jest dobrym pomysłem, alternatywą dla mycia ciśnieniowego i innymi krokami, aby asfalt był lśniący i mocny.


Jak myć asfalt pod ciśnieniem

Tak, asfalt można myć pod ciśnieniem, ale zanim wyłączysz myjkę i uruchomisz ją, musisz podjąć pewne kroki, aby wykonać najdokładniejszą pracę, która nie zaszkodzi asfalcie.


Wyczyść asfalt

Twoim pierwszym zadaniem jest oczyszczenie asfaltu w ramach przygotowań do mycia ciśnieniowego. Usuń meble, donice i wszelkie inne elementy wyposażenia w pobliżu podjazdu, a następnie zmieść wszystko miotłą lub dmuchawą do liści. Im więcej śmieci usuniesz, tym lepszy będzie asfalt do czyszczenia.

Sprawdź potencjalne problemy
Przejdź się po asfalcie i sprawdź, czy nie ma problemów, takich jak wżery, dziury, wyżłobienia i pęknięcia. Zakreśl je kredą i staraj się trzymać z daleka podczas mycia ciśnieniowego. Siła mycia ciśnieniowego może pogorszyć obecne problemy. Jeśli to możliwe, staraj się rozwiązać te problemy przez wykonawcę asfaltu przed myciem ciśnieniowym.

Czyste plamy
Użyj metod takich jak śmieci dla kotów lub odpowiedni odtłuszczacz do asfaltu, aby usunąć olej i inne plamy z podjazdu. Nawet mocne mycie ciśnieniowe będzie miało ciężki czas na usunięcie plam oleju bez przygotowania wstępnego i może uszkodzić asfalt, jeśli ciśnienie wody będzie zbyt długo skoncentrowane w jednym miejscu.

Rozpocznij mycie ciśnieniowe
Kiedy podjazd jest czysty, a plamy oleju zostały usunięte, czas skorzystać z myjki ciśnieniowej. Uruchom myjkę wysokociśnieniową na niskim poziomie i pracuj metodycznie od jednej strony podjazdu do drugiej. Jeśli podjazd jest nachylony, zacznij od wyższej strony i kieruj się w dół, aby uniknąć wysadzania brudu i gruzu na wcześniej wyczyszczone miejsca.


Ostrzeżenie: asfalt jest mocny, ale nie jest niezwyciężony. Zmień ustawienie myjki ciśnieniowej na najniższe ustawienie, które nadal czyści brud i brud z asfaltu. Wysokie ustawienia mogą spowodować uszkodzenie lub pogorszenie istniejących problemów. Unikaj zbyt długiego trzymania się w jednym miejscu.