FAQ Najczęściej zadawane pytania: Pranie tapicerki, materaca, dywanu jak skutecznie prać.

FAQ

 • Jak wyprać dywan w domu odkurzaczem piorącym?

  Na początku odkurz dokładnie dywan przy pomocy odkurzacza kurzowego, na sucho. Kolejnym etapem jest rozprowadzenie środka rozpuszczającego brud przy pomocy odkurzacza piorącego i jego możliwości rozpylania środka piorącego. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie ekstrakcji czyli jednoczesnego podawania środka czyszczącego oraz zbierania przy pomocy odkurzacza rozpuszczonego brudu. Taki proces nazywa się praniem ekstrakcyjnym. Kolejny i zarazem najważniejszy etap procesu to płukanie. Czyli zamieniamy środek czyszczący na czystą ciepłą wodę i pierzemy ekstrakcyjne.

 • Jak wyprać tapicerkę sofy, kanapy, materac odkurzaczem piorącym?

  Odkurzanie na sucho to kluczowa czynność bardzo często zaniedbywana. Regularne odkurzanie to podstawa utrzymania czystości. Kolejnym etapem jest rozprowadzenie środka rozpuszczającego brud przy pomocy odkurzacza piorącego i jego możliwości rozpylania środka piorącego. Następnie przy pomocy ściereczki z mikrofibry lub miękkiej szczoteczki powinno się wetrzeć środek czyszczący. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie ekstrakcji czyli jednoczesnego podawania środka czyszczącego oraz zbierania przy pomocy odkurzacza rozpuszczonego brudu. Kolejny i zarazem najważniejszy etap procesu to płukanie. Czyli zamieniamy środek czyszczący na czystą ciepłą wodę i pierzemy ekstrakcyjne.

 • Jak długo schnie dywan, kanapa czy sofa po praniu?

  Czym więcej wody zostanie zebrane w czasie procesu odsysania tym mniej wody zostanie do odparowania w sposób naturalny i tym szybciej dojdzie do całkowitego wysuszenia czyszczonej powierzchni. Pamiętajmy o tym aby: zapewnić dopływ powietrza np. poprzez przeciąg, uruchomienie wentylacji mechanicznej itp.

 • Ile razy prać ekstrakcyjne odkurzaczem piorącym?

  Samo pranie ekstrakcyjne można przeprowadzić nawet 10 razy. Czyli czyścimy do skutku. Mowa tutaj o podawaniu wody z detergentem piorącym z jednoczesnym jego zbieraniem. Efekty może ocenić tylko osoba piorąca.

 • Czy wszystkie plamy zostaną zawsze usunięte?

  Nie zawsze osoba piorąca jest w stanie usunąć wszystkie plamy. Cześć plam np. z krwi powinno być usuwane przy pomocy zimnej wody i specjalistycznego detergentu. Plamy z mazaków, flamastrów usuwa się przy pomocy środków w oparciu o rozpuszczalniki, gumy, kleje czy silikon usuwa się również specjalistycznymi środkami. Dlatego albo zaakceptujemy stan prawie czystego dywanu, kanapy czy sofy albo musimy zaopatrzyć się w min. 4 detergenty dodatkowe.

 • Czy nasi pracownicy szkolą z użytkowania sprzętu?

  Nasi pracownicy często piorą dywany, wykładziny, krzesła i kanapy. Dlatego są w stanie doradzić, pomóc i przeszkolić naszych klientów w czasie odbioru sprzętu.

 • Czy oferujemy pomoc w doborze sprzętu do prania?

  Ważnym aspektem jest również odpowiedni dobór sprzętu. Tak, są różne opcje prania, a dokładniej dla dużych powierzchni polecamy skorzystanie z szorowarki jednotarczowej z padem do szamponowania.