Jak czyścić dywany? Jak prać poprawnie tapicerki?

Z biegiem czasu czyszczenie punktowe to coś czego nie powinno się robić. Odwracasz się pewnego dnia i twoje dywany są odcień ciemniejsze niż wtedy, gdy je kupiłeś. Lub, wykonujesz świetną robotę odkurzania miejscowego tylko po to, aby odkryć, jak brudna jest reszta wykładziny. Oto sposób na ich ekologiczną czystość.

Czego potrzebujesz?

Składniki: sól, boraks i ocet biały, odkurzacz piorący oraz parownica Karcher.

Sprzęt: odkurzacz i odkurzacz parowy do dywanów, nie martw się, poniżej wyjaśniam, dlaczego potrzebujemy ciężkiego sprzętu.

Instrukcja prania odkurzaczem piorącym

Zacznij od dobrego, starego czyszczenia punktowego, a następnie przejdź do cięższej pracy podczas całej pracy.

  1. Próżnia. Odkurzaj jak nigdy dotąd: idź w 3 różnych kierunkach i nie spiesz się. Usuń kurz, włosy i cząsteczki ze stosu.
  2. Wymieszaj 1/4 szklanki soli, 1/4 szklanki boraksu i 1/4 szklanki octu, a następnie nałóż pastę na głębokie plamy lub mocno zabrudzone fragmenty dywanu. Pozostaw pastę na kilka godzin na dywanie, aż całkowicie wyschnie, a następnie odkurz ją.
  3. Uruchom myjkę parową. Dlaczego używamy odkurzacza parowego, o który pytasz? Przyjrzałem się wielu opcjom, od czyszczenia chemicznego na sucho (zawetowanego ze względu na chemikalia i to, co zostało na dywanie) po czyszczenie parą i zdecydowałem, że wypożyczenie maszyny parowej jest najlepszą opcją, ponieważ chemikalia są opcjonalne. Spróbuj wypożyczyć nową maszynę, aby zwiększyć wydajność i przeprowadzić niewielkie czyszczenie wstępne maszyny, jeśli nie jest ona nieskazitelna.
  4. Pomiń szampon do dywanów. Gorąca woda może usunąć większość brudu z dywanu, po prostu upewnij się, że napełniasz pralkę naprawdę gorącą wodą.
  5. Jeśli masz szczególnie zabrudzoną wykładzinę, możesz dodać 1 szklankę białego octu do 2,5 galona wody w celu bardzo dokładnego wyczyszczenia.
  6. Większość maszyn ma 2 tryby. Najpierw wciskasz przycisk i puszczasz ciepłą wodę, a po drugie zwalniasz przycisk, a woda z powrotem zasysa. Poświęć 3/4 swojego czasu na drugi tryb. Namocz dywan, a następnie przesuń go trzy lub cztery razy, aby maksymalnie wysuszyć dywan.
  7. Drugi raz wyczyść parą dywany. Wypożyczyłeś parownicę na cały dzień, prawda? równie dobrze możesz zdobyć pieniądze i wykonać 2 przejścia.
  8. Poczekaj, aż dywany całkowicie wyschną. Gdy są już w większości suche, możesz przynieść meble z powrotem, ale zwykle pod nogami kładziemy folię aluminiową, aby uniknąć krwawienia plam na mokrych dywanach. Następnie pozwól im wyschnąć do końca, zanim po nich pójdziesz, aby uniknąć ponownego zabrudzenia.
  9. Na koniec zutylizuj odpowiedzialnie wodę z maszyny. Wiele miejsc wynajmujących maszyny zabierze maszynę z powrotem w całości, aby uniknąć wyrzucania chemikaliów z dywanu do ścieków. W przeciwnym razie zadzwoń do lokalnej stacji uzdatniania wody, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się ścieków.