Jak wyczyścić gumę, winyl, namiot restauracyjny? Usuwanie sadzy z silnie zabrudzonych powierzchni guma, plastik, winyl, aluminium.

Jak usunąć silne zabrudzenia atmosferyczne z sadzy z powierzchni guma, winyl, aluminium?

Czyszczenie namiotów, hal tenisowych to trudne zadanie. Winyl pokryty sadzą, która zbiera się tam przez cały sezon grzewczy to duży i silny problem.

 • Sprawdź pogodę i zaplanuj czyszczenie!

  Pogoda powinna być ani nie za gorąca ani nie za zimna. Chemia w wysokich temperaturach dość szybko schnie do czego nie wolno dopuścić dlatego najlepiej chemiczne czyszczenie przeprowadzić w pochmurny dzień lub wcześnie rano.

 • Zabezpiecz wszystkie powierzchnie, które mogą ulec uszkodzeniu chemicznemu.

  Powierzchnie, które mogą zareagować z chemią powinny zostać silnie zmoczone lub zakryte folią itp.

 • Rozprowadź koncentrat po czyszczonej powierzchni. W przypadku takich powierzchni jak kasetony reklamowe, balony sportowe, korty tenisowe, aluminiowe konstrukcje reklamowe z dibondu.

  Jeśli zabrudzenia są ściśle po sadzy zimowej to APC OUT będzie idealnym rozwiązaniem problemu. APC OUT rozpuszcza wszystkie zabrudzenia po sadzy, pyle czyli po zimie.

 • Spłukiwanie czyszczonej powierzchni.

  O ile to możliwe użyj gorącej wody do spłukania rozpuszczonego brudu z chemią. Karcher HDS 5/15 to najmniejsza z pośród myjek z podgrzewaniem wody. Duża ilość wody sprawi, że cały brud zostanie dobrze spłukany i popłynie do kanalizacji.

  Na 1l środka czyszczącego powinno się użyć ok 100l wody do spłukiwania. Tak 1% w przypadku silnych środków chemicznych to idealny procent do pełnego spłukania i neutralizacji chemii.

Rezultaty czyszczenie

Usuwanie zacieków z sadzy to trudne zadanie lecz efekty zadowalają nawet największych sceptyków.

Na poniższym rysunku widać jak pod wpływem chemii dochodzi do rozpuszczenia działania chemii.