Jak skutecznie wyprać tapicerkę samochodową?

Jak poprawnie wyczyścić silnie zabrudzoną tapicerkę samochodową?

Silnie zabrudzona tapicerka samochodowa to jeden z najczęstszych tematów z jakim przychodzą do nas klienci. Usługi czyszczenia są bardzo drogie dlatego lepiej zrobić to samodzielnie.

 1. Dokładne odkurzenie na sucho odkurzaczem do kurzu i pyłu.

  Dokładnie krok po kroku odkurz całą powierzchnię. O ile to łatwe i możliwe do zrobienia dobrym pomysłem jest wyciągnięcie foteli z samochodu. Pozwala to na jeszcze lepsze wyczyszczenie wnętrza samochodu.

 2. Wyciągnij dywaniki z samochodu.

  Dywaniki są zazwyczaj bardzo brudne. Najlepiej kilkukrotne przeprać je z daleka od samochodu. Przed ponownym włożeniem najlepiej je dobrze wysuszyć.

 3. Spryskaj wszystkie tapicerowane elementy środkiem czyszczącym i dokładnie go wetrzyj w czyszczoną powierzchnię.

  Dokładny oprysk oraz wtarcie środka przy pomocy delikatnej szczoteczki albo/i ściereczki z mikro fibry pomoże chemii lepiej penetrować czyszczoną powierzchnię. Lepsze wtarcie, dłuższy czas pozwoli na lepsze rozpuszczenie brudu.

 4. Przeprowadź proces prania ekstrakcyjnego.

  Wypierz odkurzaczem podając chemię wraz z jednoczesnym zasysaniem brudnej wody z rozpuszczonym brudem. W procesie prania tapicerki odkurzaczem należy maksymalnie ograniczyć przemaczanie czyszczonej powierzchni. Jednak ważne jest aby chemia nie wyschła na czyszczonej powierzchni.

 5. Płukanie tapicerki

  Dokładnie wypłucz czyszczoną powierzchnię.. Zadbaj o to aby usunąć cały rozpuszczony brud.

 6. Suszenie tapicerki

  Przy pomocy dmuchawy, osuszacza czy innego urządzenia osusz dokładnie wnętrz samochodu. Pamiętaj że włączona klimatyzacja, otwarte okna, przeciąg również sprzyja szybszemu wysuszeniu wnętrza samochodu.

W rezultacie poprawnego przeprowadzenia takiego procesu czyszczenia wnętrze auta będzie czyste i suche.