Najlepszy sposób na wyczyszczenie kanapy

Kanapy zapewniają komfort i styl w salonach, ale zużywają się bardziej niż myślisz. Od zjedzenia obiadu w pokoju rodzinnym lub oglądania filmu – kanapa może wychwycić tłuszcz z ciała, zapachy gotowania oraz unoszący się w powietrzu kurz i brud.
W przypadku mebli tapicerowanych nauka głębokiego czyszczenia kanapy może wydawać się niemożliwym wyzwaniem. Na szczęście mamy kilka porad i wskazówek, dzięki którym sprzątanie kanapy będzie dziecinnie proste.


Rozszyfrowanie kodów foteli przed czyszczeniem
Zanim zaczniesz czyścić swoją kanapę, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj tkaniny jest użyty w tapicerce i co oznaczają kody, zanim zaczniesz sprzątać.
Kody zwykle używane w tagach obejmują:
• W – wskazuje, że do czyszczenia można użyć wody
• WS – Można stosować detergent do czyszczenia na sucho lub łagodny detergent oraz odkurzacz parowy
• X – Bez wody, tylko próżnia
• S – Czyścić za pomocą detergentu do czyszczenia na sucho


Jak wyczyścić kanapę
Regularne czyszczenie i konserwacja kanapy powinno odbywać się co tydzień, aby zapobiec długoterminowemu wpływowi wycieków lub uszkodzeń wynikających z regularnego zużycia.

Postępuj zgodnie z trzema prostymi wskazówkami dotyczącymi konserwacji, aby przedłużyć żywotność swojej kanapy:
1. Sucha szczotka – użyj suchej szczotki, aby poluzować wszelkie kawałki tkaniny, brud lub zanieczyszczenia.
2. Odkurzanie – przy niskim ustawieniu użyj odkurzacza, aby usunąć przedmioty, które udało Ci się uwolnić suchą szczotką, a także przedmioty, które zostały głęboko osadzone w Twojej kanapie.
3. Zmień poduszki – odwróć poduszki, aby zmniejszyć wrażenie zużycia.

Jak głęboko wyczyścić kanapę
Czasami regularna konserwacja nie jest w stanie usunąć głęboko osadzonego brudu i plam. Do dokładnego wyczyszczenia kanapy potrzebne będą ściereczki do czyszczenia, sztywna szczotka, soda oczyszczona oraz odkurzacz ze szczotką.


Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak czyścić kanapę sodą oczyszczoną:
1. Przetestuj swój materiał – Soda oczyszczona jest świetna do wielu rzeczy, w tym do usuwania brudu i brudu osadzonego na kanapie. Najpierw przetestuj tkaninę w niewidocznym miejscu, ale soda oczyszczona jest bezpieczna dla większości rodzajów tapicerki.
2. Wyszczotkuj kanapę – użyj sztywnej szczotki, aby usunąć okruchy, kurz i inne zanieczyszczenia.
3. Zastosuj sodę oczyszczoną – Posyp kanapę sodą oczyszczoną i pozostaw na 20 do 30 minut. Możesz rozważyć zmieszanie sody oczyszczonej z suchym środkiem do czyszczenia dywanów, aby uzyskać jeszcze głębsze czyszczenie.
4. Odkurzanie sody oczyszczonej – Użyj nasadki ze szczotką do odkurzacza, aby dokładnie usunąć sodę lub mieszankę.
5. Usuń osadzone plamy – W przypadku wszelkich trudnych plam, które nadal są obecne, możesz użyć roztworu, który będzie odpowiedni dla danego rodzaju tkaniny, wraz z czystą szmatką do usunięcia plam. Na przykład tapicerkę z tkaniny można czyścić za pomocą mieszanki:
1. 3/4 szklanki ciepłej wody
2. 1/4 szklanki octu
3. 1 łyżka płynu do mycia naczyń.
4. Do tapicerki syntetycznej użyj mieszanki jednej szklanki ciepłej wody, 1/2 szklanki octu i 1/2 łyżki płynu do naczyń.
6. Nałóż mieszaninę – Połącz składniki w butelce z rozpylaczem i spryskaj plamy.

Jak umyć kanapę
Jeśli szukasz jeszcze głębszego sprzątania, rozważ wypożyczenie urządzenia do czyszczenia parą lub dywanów, aby umyć kanapę. Odkurzacze parowe można stosować do szerokiej gamy tapicerki, z wyjątkiem zamszu. Wykonaj następujące kroki, aby dowiedzieć się, jak umyć kanapę szamponem:
1. Odkurz kanapę za pomocą szczotki do tapicerki i wszystkich boków poduszek, aby usunąć osadzony brud lub plamy.
2. Napełnij wybraną pralkę wodą i roztworem czyszczącym lub detergentem, który najlepiej pasuje do Twojego rodzaju tkaniny.
3. Rozpocznij czyszczenie kanapy. Pamiętaj, aby pociągnąć szczotkę z powrotem równomiernym i prostym ruchem, zgodnie z słojami materiału kanapy, jeśli ma to zastosowanie.
4. Gdy poduszki całkowicie wyschną, połóż je z powrotem na kanapie.

Jak czyścić poduszki kanapy
Jeśli możesz zdjąć poszewki, a metka wskazuje, że można je prać w pralce, jest to najłatwiejszy sposób na wyczyszczenie poduszek z kanapy. W przeciwnym razie możesz poluzować brud i gruz, uderzając w poduszki na zewnątrz w słoneczny dzień. Jedną z korzyści płynących z tego jest działanie promieni UV, które dezynfekują tkaninę.

Usługi sprzątania blisko mnie
Chociaż Molly Maid nie czyści tapicerki, nasi specjaliści od usług domowych mogą zapewnić usługi sprzątania w całym domu. Skontaktuj się z lokalną Molly Maid lub zadzwoń (800) 654-9647, aby otrzymać bezpłatną wycenę już dziś!