Jak wyprać sobie kanapę, sofę czy dywan?

Pranie wykładzin czy dywanów to nic trudnego i każdy samodzielnie może to zrobić. Często usługi tego typu są świadczone w biurach, domach, firmach czy innych obiektach lecz niewiele osób wie że można wykonać to samodzielnie.

Nasza firma od wielu już lat współpracuje z wieloma firmami zarówno małymi jak i dużymi oraz z coraz liczniejszą ilością osób fizycznych. Świadczyliśmy zarówno usługi prania, czyszczenia jak również w przypadku wielu firm usługę wynajmu odkurzaczy do prania tapicerki, dywanów oraz wykładzin.

Odkurzacze piorące Puzzi Karcher służą do prania nie tylko wykładzin i dywanów i nie tylko specjaliści potrafią z nich korzystać.

Każdy może samodzielnie wyczyścić wszelkiego rodzaju tapicerki meblowe, sofy, wykładziny czy dywany! I nie musi to kosztować fortuny.

Wynajmij sam odkurzacz piorący ale zanim zaczniesz prać postaraj się:

  • dokładnie odkurzyć na sucho odkurzaczem powierzchnię celem pozbycia się sypkiego brudu. A następnie postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.
  1. Aby wyprać należy przy pomocy spryskiwacza odkurzacza maksymalnie dokładnie nanieść środek piorący po całej powierzchni do wyczyszczenia
    1. W przypadku kanap, tapicerki samochodowej będzie to mniejsza ilość środka, lecz konieczne będzie delikatne dozowanie środka przy pomocy delikatnej szczoteczki lub ściereczki z mikrofibry. Pozwoli to na lepszą penetrację struktury włókna i na uzyskanie lepszych efektów.
    2. W przypadku dywanów należy znacznie mocniej przemoczyć ze względu na większą chłonność materiału.
    3. W przypadku silnie zabrudzonych wykładzin wymagane jest szorowanie przy pomocy szorowarki lub turbo szczotki.
  2. Zebrać maksymalną ilość rozpuszczonego brudu przy pomocy ssawki odkurzacza piorącego Karcher Puzzi.
  3. Przeprowadzić dokładny proces płukania. Najważniejsze w czasie każdego procesu prania jest płukanie. Płukanie pozwala na usunięcie pozostałości środka czyszczącego i przedłużają efekt czystości.
Pranie wykładziny, sofy, kanapy, materaca krok po kroku.